Народний аматорський ансамбль українських народних інструментів „Вечорниці" Шполянського МБК

В 1982 році за кошти колгоспу імені Жданова, дякуючи голові господарства Борису Семеновичу Шемету, директор Будинку культури Павло Петрович Поліщук придбав комплект українських народних інструментів і створив етнографічний ансамбль «Вечорниці», керівником якого став Дермель Петро Андрійович.

З перших виступів ансамбль зацікавив глядачів незвичними інструментами, дивовижним виконанням українських народних пісень та мелодій. Коли ансамбль «Вечорниці» давав свій перший концерт, один з глядачів, не повіривши, говорив своєму сусіду: «Та хіба це вони грають? На магнітофон записали і крутять».

На той час колектив складався з 15-ти учасників. Першими артистами „Вечорниць" були Рудас Людмила Григорівна, Мошков Віталій, Ковальчук Валентина Василівна, Цибульський Юрій Васильович, Перегін Сергій Олександрович, Торба Микола Якович. Торба Яків Лукич, Науменко Борис Іванович, Кравченко Ніна Федорівна, Поліщук Ліда Степанівна , Недотопа Олександра Василівна, Поліщук Павло Петрович, Лещенко Нонна Олександрівна, Таран Наталія Анатоліївна, Микола Мошенський.
     Вони несли своє мистецтво людям, а в нагороду отримували любов глядачів, їх оплески і квіти.
  Ансамбль виступав з концертами перед жителями міста і сіл району, неодноразово брав участь в обласних заходах, в столиці України м. Києві на ВДНГ, де був нагороджений Дипломом, в музеї архітектури і побуту в с.Пирогово, приймав участь в телевізійному турнірі „Сонячні кларнети".
У вересні 1987 року керівником ансамблю став Мельник Сергій Миколайович. 3 появою нового керівника прийшли і нові учасники. Це були молоді, енергійні ініціативні виконавці Дар'я Орел, Степко Ольга, Інна Гордієнко,Мошкова Людмила, Мельник Валентина, Алла Єременко та інші. Всі вони після роботи поспішали на репетицію в Будинок культури. І вже на святі працівників сільського господарства відбувся перший виступ «Вечорниць» в оновленому складі. А наступного року ансамбль приймав участь в обласному конкурсі кобзарського мистецтва в м. Каневі де став переможцем.

У 1990 році за високу виконавську майстерність та творчі успіхи ансамблю „Вечорниці" було присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний».
Колектив постійний учасник обласних фестивалів «З глибин народних», «Щедрий вечір, добрий вечір», Конкурсів кобзарського мистецтва, де неодноразово ставав переможцем, за що отримував дипломи, грамоти. В 2005 році - ансамбль „Вечорниці" Дипломант Міжнародного фестивалю «Сила України» в м. Запоріжжя. 2010 рік - учасник звітного концерту Черкаської області, Всеукраїнського фестивалю «Барвиста Україна» в м. Київ; учасник телевізійної програми «Фольк-music» на Першому національному телеканалі. В 2011-12 роках брав участь в фольклорному фестивалі на Національному Сорочинському ярмарку, де здобував перше місце. В 2013 та 2015 роках брав участь в міжобласному фестивалі «Мости над Россю» в м.Корсунь-Шевченківський.
   Шанують в колективі найстаршого учасника Поліщука Віктора Карповича. Маючи за плечима 82 роки Віктор Карпович не пропускає жодної репетиції, а чарівний голос скрипки в його руках не залишає нікого байдужим. Активну участь у колективі сьогодні приймають Бужкевич Віра Миколаївна, Мельник Валентина Олександрівна, Торба Микола Якович, Ільїна Леся Анатоліївна, Гончар Віталій Тарасович, Плосконос Ніна Олександрівна, Скляр Василь Миколайович, Стась Василь Якович, Соколовська Людмила. Завжди до душі глядачам і виступи солісток ансамблю Хонько Тетяни Вікторівни, Кравченко Ніни Федорівни, Поліщук Лідії Степанівни.
    За останні роки колектив брав участь в обласному фестивалі «Щедрий вечір, добрий вечір», в ІІ-му Обласному конкурсі троїстих музик та ансамблів народної музики в смт. Драбів, де здобув І місце в номінації «народні аматорські інструментальні колективи», в обласному регіональному святі «Мистецькі скарби Черкащини» в м. Ватутіне, обласному свята народної інструментальної музики в м.Сміла. Жодне міське свято Івана Купала не обходилось без участі «Вечорниць» також ансамбль постійно приймає участь в різноманітних міських і районних заходах.