Співпраця центру зайнятості із об’єднаною територіальною громадою

Налагодження й розширення співпраці з міською об’єднаною територіальною громадою є пріоритетним завданням Шполянського районного центру зайнятості. Головною метою такого співробітництва на паритетних засадах є створення нових робочих місць та організація й залучення незайнятого населення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, які є реальною альтернативою безробіттю і джерелом соціальної та матеріальної вигоди.

Саме про такі аспекти роботи обговорили за круглим столом міський голова Сергій Кравченко, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетін, в.о. начальника Шполянського районного центру зайнятості Ігор Мусюра та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Шполянського центру зайнятості Лариса Заскалета.
В ході конструктивного діалогу обумовлено шляхи співпраці у напрямку реалізації програми організації та фінансування громадських робіт для населення у 2018 році.
      Як зазначив в.о. начальника центру зайнятості Ігор Мусюра, наразі одним із актуальних завдань є надання переваги фінансуванню та підтримці соціального напрямку, мотивуючи це тим, що крім малозахищених верств населення, які проживають у громаді, з початку року на баланс Шполянської міської ОТГ перейшов територіальний центр соціального обслуговування.

- Допомогти одиноким людям чи інвалідам є першочерговим пріоритетом поліпшення умов життя потребуючих соціального захисту громадян. Таким чином, у кожного безробітного з’явиться шанс отримати не лише додаткову матеріальну підтримку, але й внести свій вклад у розвиток і добробут своєї громади, - сказав Ігор Мусюра.
      У ході зустрічі також обговорили завдання щодо забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які тимчасово перебувають у пошуках місця роботи, залучаючи їх до участі у громадських роботах. Це дозволить шляхом їх матеріальної підтримки та адаптації до трудової діяльності знизити соціальну напругу, а також сприятиме вирішенню проблем, пов’язаних з благоустроєм міста.
- Спеціалістами підготована відповідна Програму, через яку буде здійснюватись джерело фінансування коштів міського бюджету осіб, які перебувають на обліку у центрі зайнятості і виконуватимуть громадські роботи, - сказав міський голова Сергій Кравченко, - Програма буде винесена на розгляд чергової 15 сесії міської ради ОТГ.

Про графік співпраці міської ОТГ і районного центру зайнятості щодо надання послуг, які пропонує Державна служба зайнятості розповіла начальник відділу взаємодії з роботодавцями Шполянського центру зайнятості Лариса Заскалета.
     Вона повідомила, що в процесі співпраці служба зайнятості консультуватиме жителів громади зокрема про, перелік актуальних вакансій на працевлаштування, умови реєстрації і переєрестрації на облік у центрі зайнятості, розмір допомоги по безробіттю тощо.
- Отримати відповіді на ці та інші хвилюючі питання жителі громади зможуть щовівторка у Шполянському районному центрі зайнятості з 10:00 до 12:00 години. При потребі фахівці надаватимуть відповідні послуги і в приміщенні Шполянської міської ради, - констатувала Лариса Заскалета.
     В результаті зустрічі місцевої влади і керівництва Шполянської служби зайнятості досягнуто чітких домовленостей у співпраці щодо спільних дій у сфері сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на території міської об’єднаної територіальної громади.