Чому у школах громади зменшилися січневі зарплати?

Згідно прийнятих рішень Шполянської районної та міської рад з 1 січня 2018 року з комунальної власності Шполянської районної ради в комунальну власність Шполянської міської об’єднаної територіальної громади в особі Шполянської міської ради Черкаської області передано 6 закладів загальної середньої освіти, 4 заклади дошкільної освіти, Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Шполянську дитячу школу мистецтв, в яких працюють 254 педагогічних працівників та 120 осіб з числа обслуговуючого персоналу.

Виплата заробітної плати педагогів закладів загальної середньої освіти здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. У рамках політики підвищення соціальних стандартів щодо подальшого зростання зарплат учителів урядовою постановою № 22 від 11 січня 2018 року підвищено на 10% посадові оклади педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, а згідно постанови Кабінету Міністрів від 11 січня 2018 № 23 змінено граничний розмір надбавки педагогічним працівникам шляхом збільшення з 20% до 30% посадового окладу, що може бути встановлена з 1 вересня 2018 року, та обмежено мінімальний розмір надбавки за престижність усім педагогічним працівникам величиною не менше 5%.
    Розмір освітньої субвенції для оплати праці педагогічних працівників 6 закладів загальної середньої освіти, що увійшли в об’єднану територіальну громаду, було надано з Державного бюджету в грудні 2017 року, а фактичний обсяг необхідних видатків на січень 2018 року перевищив надану освітню субвенцію, що має гарантувати виплату зарплати педагогам з усіма надбавками, більше, ніж на 100 тисяч гривень. Крім того, кошти місцевого бюджету не були закладені на виплату заробітної плати педагогам у січні поточного року, тому й виникла необхідність, аби не допустити заборгованості по виплаті зарплати вчителям, зменшити розмір надбавки за престижність педагогічної праці з 20% до 5 %.

З метою зняття соціальної напруги в педагогічних колективах шкіл, яка виникла після отримання зменшеної зарплати, міським головою Сергієм Кравченком в оперативному порядку було запрошено на нараду директорів закладів загальної середньої освіти, на якій було повідомлено про причини вимушених дій влади в ситуації недофінансування необхідного обсягу освітньої субвенції для виплати заробітної плати.
    Міський голова запевнив усіх керівників шкіл у тому, що в лютому всі педагоги закладів загальної середньої освіти отримають недофінансовані 15 % надбавки за престижність праці та 10% за підвищення посадових окладів за січень. Кошти на ці виплати будуть виділені в результаті розподілу вільних залишків бюджету Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області станом на 1 січня 2018 року.

Присутні на нараді освітяни обговорили подальші плани роботи закладів освіти, шляхи покращення їх матеріально-технічного стану, висловили сподівання, що з 1 вересня 2018 року збільшення зарплати обов’язково має бути поширено не тільки на педагогів, які отримують зарплату за кошти Державного бюджету, а й усіх педагогів, зокрема тих, що отримують зарплату з місцевих бюджетів.
     У ході діалогу Сергій Володимирович звернувся з проханням до директорів шкіл не розцінювати ситуацію, що склалася із виплатою зарплати в січні, як приниження учительської праці, гідності педагогів чи один зі способів економії коштів місцевого бюджету, навпаки, запевнив, що освітня галузь, в якій працюють більше 500 жителів громади, є пріоритетною, адже зусилля влади, педагогів, батьків мають повсякчас спрямовуватися на підвищення якості знань майже 2000 учнів, умов навчання і виховання більше 700 дошкільнят. Завдання влади – зберігати робочі місця, не допускаючи їх скорочення, дбати про наповнення бюджету, вирішувати накопичені роками проблемні питання господарської діяльності закладів освіти.