Методоб’єднання керівників гуртків позашкільних закладів освіти

На базі Шполянського Будинку школярів відбулось засідання методоб’єднання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, на тему «Інновації в позашкільній освіті».


   За планом розглянули три питання. Найперше з них, стосувалось «Використання «STEM» технологій у позашкільному закладі», яке перед колегами висвітлила керівник гуртків Будинку школярів, Аліна Кобенко.


   Вона зазначила, що STEM-освіта передбачає формування критичного мислення та навичок дослідницької діяльності. STEM-технології вимагають від учнів великих здібностей до критичного мислення, вміння працювати як в команді так і самостійно. Одне з основних завдань, яке повинен розв’язувати керівник гуртка – це організація та підтримка цілеспрямованої пізнавальної діяльності учнів, формування у них умінь та навичок здійснювати наукові дослідження.


     Питання «Сучасні інновації позашкілля задля творчого розвитку особистості дитини» розкрила перед колегами керівник гуртка СЮТ Аліна Бабенко. Проблема обдарованості не є новою ні для психології, ні для повсякденної практики. У всіх галузях освіти діють та постійно вдосконалюються сучасні моделі навчально-виховної роботи, спрямованої на розвиток творчих здібностей підростаючого покоління. В наш час творча і креативна особистість є не унікальними явищем, а необхідністю для конкурентоспроможного існування в сучасному світі. Тому проблема обдарованої дитини переживає новий пік актуальності, відповідно головним завданням системи освіти є створення не лише належних умов для формування та розвитку творчої та креативної особистості, а забезпечити оптимальну життєтворчу атмосферу. Саме позашкільний навчальний заклад дає своїм вихованцям спеціальні знання та навички з тих сфер діяльності, які не охоплені шкільною програмою, та створює умови для розвитку творчого потенціалу особистості.
     Питання педагогічна скринька – майстер-клас від керівника гуртків Будинку школярів Ірини Заскалети була на тему: «Виготовлення бабки у техніці макраме».