Допомога учасникам АТО

На сьогодні, одним із важливих пріоритетів в роботі місцевої влади об’єднаної територіальної громади є підтримка учасників АТО та їх сімей. Про це розповів консультант з комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей та координації волонтерського руху центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань волонтерського руху на території м. Шпола, Сергій Кепша.

У 2017 році щорічна разова грошова допомога учасникам антитерористичної операції на сході України становила 1000 гривень. Вона виплачувалась протягом року всім військовослужбовцям, які подали заяви та надали відповідні підтверджуючі документи.
- Цьогоріч за рішенням виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ, одноразова допомога зросла, і відтепер становитиме 1200 гривень, - зазначив Сергій Михайлович.
    За його словами, з 2017 року продовжує дію Програма підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали контракт зі Збройними Силами України та членів їх сімей в Шполянській об’єднаній територіальній громаді.
В минулому році на виконання цієї програми допомогу отримали двоє військовослужбовців військової служби за контрактом по 8453 грн. та дев’ять осіб по 10063 грн. Отримали одноразову матеріальну допомогу для учасників бойових дій на Сході України в 2017 році 108 осіб по 1000 грн.
    Здійснено співфінансування районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, затвердженої в межах обласної програми на придбання житла для воїна АТО, виділено суму 218 тис. 975 грн (40%) – учаснику АТО Олександру Гаврилову.
     На 11-й сесії міської ради, яка відбулась 20 грудня 2017 року, депутати ухвали Програму «Призовна дільниця» на 2018 рік. Також Шполянська міська рада ОТГ систематично надає безкоштовні квитки дітям учасників бойових дій в зоні АТО для відвідування культурно-масових заходів, розважальних програм, циркових вистав тощо, що відбуваються в міській громаді. Щороку сім’ям загиблих воїнів у війні на Сході України напередодні державних свят вручаються продуктові набори.
    З метою об’єднати зусилля органів влади, громадських об’єднань та громадян для ефективного вирішення проблем учасників АТО на базі Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади створений «Центр безоплатної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола» (м. Шпола, вул. Лозуватська, 59). Консультант з комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей, Сергій Кепша у своїй роботі надає вичерпну інформацію та допомогу щодо надання статусу учасника АТО, отримання матеріальної допомоги, оздоровлення, постановку на квартирну чергу чи отримання житла, вирішення проблем із наданням земельної ділянки тощо демобілізованим військовослужбовцям та їх сім’ям, а також вивчає та узагальнює проблемні питання, які їх хвилюють.
    Центр безоплатної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола співпрацює із Центром допомоги учасникам антитерористичної операції, який діє при Черкаській обласній державній адміністрації.
    Також Шполянською міською радою об’єднаної територіальної громади у 2018 році передбачається організація заходів спільно з громадськими організаціями та спілками відповідного спрямування по психологічній реабілітації учасників бойових дій на Сході України, що зазначено в проекті Програми економічно-соціального та культурного розвитку Шполянської міської ради Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік.