Зміни в громадських перевезеннях

З 1 січня 2018 року у міському громадському транспорті збільшився тариф проїзного квитка, але для учнів навчальних закладів Шполянської громади ціна залишиться незмінною – 40 гривень на місяць.
    У Шполі з 2017 року діють знижені тарифи на проїзні квитки для школярів. Учні сплачували за нього 40 грн., тоді як основна ціна проїзного квитка складала 130 грн.

Завдяки злагодженій партнерській співпраці між Шполянською міською радою, ГК «ЛНЗ» та ФО-П Сушко В.В., із загальної собівартості проїзного квитка 40 грн. сплачували батьки, 80 грн. – ГК «ЛНЗ» та 10 грн. – сам перевізник ФО-П Сушко В.В. .
   Цьогоріч ситуація значно змінилася. В зв’язку зі значним подорожчанням паливно-мастильних матеріалів та вартості запчастин, надавати якісні послуги з перевезень стане просто неможливим, якщо тарифи залишатимуться на тому ж рівні. Після проведеного аналізу перевізником розрахунків ціна на проїзні квитки зросла від 130 грн. до 190 грн. на місяць.

Щоб зменшити одну із сторін негативного впливу на бюджет батьків, діти яких навчаються у школах і залишити ціну на проїзні квитки незмінною, міський голова Сергій Кравченко провів перемовини із керівником перевізної компанії Віктором Сушком та постійними соціальними партнерами Шполянської громади – Групою компаній «ЛНЗ».
- Цього року соціальні партнери ГК «ЛНЗ» також беруть на себе основну суму витрат, яка складатиме 130 гривен, 20 грн. – відшкодовуватиме ФО-П Сушко В.В., і 40 гривень – оплачуватимуть батьки. Я щиро вдячний за таку вагому підтримку, - зазначає міський голова, - це неоціненний вклад у наше майбутнє, у розвиток та підтримку наших дітей, - констатував Сергій Кравченко.

Поруч з цим, у Шполянській міській ОТГ діє Програма відшкодування втрат за перевезення пільгових категорій населення, яка затверджена депутатським корпусом 26 січня 2018 року на 14 позачерговій сесії міської ради.
    В основі Програми лежить реалізація прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом та відшкодування втрат за кошти міського бюджету, які відповідно до чинного законодавства станом на 01.01.2018 року мають право на безкоштовний проїзд на автомобільному транспорті.
    Як зазначив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, Віталій Плетінь, виконання Програми дасть можливість знизити соціальну напругу серед пільгової категорії населення Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, які користуються автомобільним транспортом на міських маршрутах та компенсацію збитків перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян. Крім того за словами заступника міського голови стало відомо, що із середині січня 2018 року Шполянською міською радою ОТГ оголошено проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування, в межах Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на міських автобусних маршрутах загального користування. Відтепер до звичного переліку маршрутів на які оголошено конкурс ввійдуть й щоденні (крім суботи та неділі) маршрути до сіл Кримки та Скотареве.