Депутати схвалили створення КП «Публічна бібліотека» та внесли зміни до низки нормативно-правових документів

10 січня відбулась тринадцята і перша в новому 2018 році позачергова сесія міської ради об’єднаної територіальної громади VIII скликання. На засіданні розглянули і затвердили 23 проекти рішення, з яких три питання стосувались землі.

На початку засідання міський голова Сергій Кравченко нагадав, що з 1 січня 2018 року заклади освіти, медицини та культури населених пунктів Шполянської міської ОТГ офіційно переходять у підпорядкування об’єднаної територіальної громади. Як пояснив далі Сергій Володимирович, аби вчасно розпочати фінансування тих чи інших установ або комунальних підприємств міської громади необхідно внести зміни до назв та найменувань нормативно-правових документів, Статутів, Положень тощо.
- Сьогодні, майже всі питання стосуються технічного характеру, тому я намагатимусь провести засідання 13 позачергової сесії міської ради конструктивно і швидко, - зазначив Сергій Кравченко.

Депутатським корпусом було затверджено штатний розпис: Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунального підприємства (далі КП) «Шполянський міський парк дитячого дозвілля», КП «Муніципальна інспекція». створення КП «Територіальний центр соціального обслуговування». Також депутатами затверджено в новій редакції: Регламент Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади, Порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, Положення про виконавчий комітет Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади. Одноголосно схвалено зміну повного найменування та затвердження Статуту КЗ «Шполянський районний «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
     Затвердили народні обранці й зміну назв дошкільних навчальних закладів. Згідно діючого законодавства, з 1 січня 2018 року змінюється назва «дошкільного навчального закладу» на «заклад дошкільної освіти». Як приклад: - «дошкільний навчальний заклад № 1 «Ялинка» Шполянської міської ради на заклад дошкільної освіти № 1 «Ялинка» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області».

За схвальним рішенням міських депутатів у Шполянській об’єднаній територіальній громаді з’явилось нове комунальне підприємство «Публічна бібліотека». В структуру новостворенореної інформаційної, культурної, освітньої установи, що знаходиться у комунальній власності Шполянської міської ради ОТГ ввійдуть бібліотеки-філії (матеріальні цінності) м. Шпола, сіл Кримки, Скотареве.
Основним напрямком діяльності Публічної бібліотеки є забезпечення права громадян на доступ до інформації, сервісне обслуговування користувачів шляхом надання широкого спектру бібліотечних, інформаційних послуг.
  Обслуговуватиметься населення адміністративного району через абонементи, читальні зали, інформаційно-бібліографічну службу, здійснюватиме дистанційне обслуговування засобами комунікацій. Публічна бібліотека і бібліотеки-філії обслуговуватимуть населення мікрорайонів, які не мають стаціонарних бібліотек, за допомогою бібліотечних пунктів і пересувних бібліотек.

Інші позитивно прийняті рішення міських депутатів стосувались затвердження штатних розписів установ Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області на 2018 рік: Шполянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, Шполянської дитячої школи мистецтв, закладів позашкільної освіти, загальної середньої та дошкільної освіти. Також схвалено зміни до штатного розпису та структури Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади.
    Далі внесли зміни до рішення сесії від 18.07.2017 р. № 4-5/VШ «Про затвердження Положення про загальний відділ Шполянської міської об’єднаної територіальної громади», до назви комунальних підприємств Шполянської міської ради. Схвалили позичку транспортних засобів КП «Благоустрій» і КП «Комунальник сервіс» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.