Учнівська молодь громади є тією зміною, яка наближає її успішне майбутнє

Усе частіше українська молодь із шкільних років учиться відповідальному ставленню до проблем своєї громади, адже участь у громадянській ініціативі надає можливість розвивати лідерські навички, ініціативність, цілеспрямованість, навички роботи в команді. Чимало юних шполян починають виявляти бажання змінити громаду на краще, ще навчаючись у закладі загальної середньої освіти. У цьому їм допомагають досвідчені педагоги, які вчать відстоювати свої громадянські права та бути відповідальним громадянином, а учні, змінюючись, допомагають не лише своїй громаді, але й насамперед собі, отримавши досвід роботи над вирішенням реальних проблем та можливість поділитись власними знаннями та уміннями, застосувати їх на практиці.

Одним із прикладів усвідомлення, що зміни на краще не відбуваються самі по собі, що кожен повинен докласти зусиль і зробить особистий внесок у розвиток рідної школи, місцевої громади, їх популяризації є участь учня 11-МФ класу Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ветушка Дениса у Всеукраїнському форумі лідерів учнівського самоврядування, організаторами якого стали МОН та Мінмолоді та спорту України, який відбувся в м. Ірпені. Денис на цьому заході представляв Лігу старшокласників Черкащини. Учасники зустрічі презентували кращі практики роботи учнівського самоврядування. Юний шполянин ознайомив присутніх із проектами по роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби, та з людьми похилого віку.

Як зазначила завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Валентина Кудін, виступ Дениса визнано одним з найкращих та найзмістовніших. Учасники форуму мали змогу поділитись досвідом роботи у різних напрямках: «Прапор доброчинності», проект «Схід-Захід-разом!», Всеукраїнська екологічна ініціатива «Зробимо Україну чистою». Учасниками дискусії стали заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема; заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей; голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
    Згадуючи події минулого грудня, приємно поділитися гордістю за лідерів Ліги старшокласників- учнів Шполянської ЗОШ №1 Олесю Ткаченко та Дениса Ветушка, для якого останній місяць року став багатим на соціально значущі події. Творчим учням було доручено стати ведучими обласного благодійного заходу «На Святого Миколая щира усмішка засяє», що відбувся в комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради». Талановита вихованка Шполянської дитячої школи мистецтв Ткаченко Олеся порадувала присутніх майстерним виконанням пісні «Дзвін життя».
   Завершуючи нелегкий рік становлення шполянської громади, якій незабаром виповниться один рік, міський голова Сергій Кравченко упевнено стверджує, що в молоді, яка проживає у Шполі, селах Кримки, Скотареве, є багато можливостей допомогти у вирішенні тих чи інших суспільних проблем громади, і можна обрати діяльність за інтересами та до душі. Наприклад, так, як це вже зробили учні Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, надавши цінні проектні пропозиції, що ввійшли до каталогу технічних завдань на проекти місцевого розвитку в рамках Стратегії розвитку Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на період до 2020 року.

Наприкінці року чотири з них було визнано пріоритетними, а їх автори отримали грамоти Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, які їм вручив міський голова Сергій Кравченко в останній день І навчального семестру. За активну лідерську позицію, змістовну розробку авторських, соціально значущих проектів заохочення отримали: Сотник Марія, учениця 4 класу, автор проекту «Батарейки та люмінесцентні лампочки»; Головко Назар, автор проекту «Парк пригод (мотузкове містечко) у міському парку» та учні 10 класу з проектами «Ремонт стелі», «Добудова спортзалу» під керівництвом педагогів- заступника директора з виховної роботи Лісогор Лариси, практичного психолога Завгородньої Марії, директора Сотник Світлани.

Дякуючи учням і вчителям за співпрацю у формуванні стратегічного плану розвитку громади на наступні два роки, Сергій Володимирович закликав молодь дбати про спільне проживання у чистому та комфортному місті/селі, де кожен має можливість отримати досвід роботи, розвинути нові навички, зарекомендувати себе як людину з активною та відповідальною громадянською позицією, бо громада – це теж школа, школа зростання, саморозвитку та самореалізації, в якій варто відчути свою необхідність у вирішенні суспільних проблем і отримати задоволення від результатів своєї роботи.