Святковим концертом народний аматорський ансамбль «Вечорниці» відзначили свій 35-річний ювілей

У п’ятницю, 3 листопада відзначав свій ювілей – 35 років від дня створення Лауреат Всеукраїнських та обласних фестивалів та конкурсів, народний аматорський ансамбль українських народних інструментів «Вечорниці» Шполянського міського Будинку культури.

На святковий концерт, який відбувся у міському Будинку культури зібрались багато шанувальників, вихованців та друзів ювіляра з числа творчої інтелігенції міста, громади та району.

Привітати з визначною датою наймузичніший та найспівучіший аматорський колектив українських народних інструментів завітали поважні гості – голова Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко, заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації, Анатолій Лозовий. Гості побажали здоров’я. успіхів та наснаги, надалі розвивати й примножувати культуру українського мистецтва, а також вручили подарунки.

З рук міського голови Сергія Кравченка 13 учасників колективу отримали грамоти за вагомий внесок у популяризацію перлин народної пісенної творчості, виховання духовності, розвиток національної культури і мистецтва, творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 35-річчя створення колективу.

Не оминули увагою запальні «Вечорниці» й шановані гості з Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи завідуюча відділом фольклору та етнографії Наталія Сайченко та завідуюча відділом по роботі з клубними установами Тетяна Кучменко.

Слід зазначити, що колектив «Вечорниці» за 35 років взяв участь у багатьох Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах, став учасником телевізійних програм. У 1990 році за високу виконавську майстерність та творчі успіхи ансамблю було присвоєно почесне звання - «Народний самодіяльний».
     Неоціненно шанують у колективі всіх його учасників від найстаршого, якому 82 роки до наймолодшого, а найбільше його керівника - Сергія Мельника, який з 1987 року став очолювати «Вечорниці». Завдяки його наполегливості та старанній праці ансамбль привіз додому безліч грамот та винагород.
    Протягом цих років аматорський ансамбль постійно працює в тандемі із жіночим аматорським вокальним ансамблем «Берегиня», а з 2004 року колектив «Вечорниці» має колектива-супутника - дитячий ансамбль народних інструментів «Соловейко», створений  Сергієм Мельником при дитячій школі мистецтв.

За цей час колективу гаряче аплодували жителі Канева, Сміли, Корсунь-Шевченківського, Звенигородки, Городища, Ватутіного, Чигирина, Драбова, Черкас, де ансамбль неодноразово приймав участь в концертних програмах.
Майстерним виконанням українських пісень «Вечорниці» не залишили байдужими й гостей Національного Сорочинського ярмарку, де два роки підряд спільно з ансамблем «Берегиня», здобували перші місця.
    Музичний репертуар колективу «Вечорниці» за дві години святкового концерту постійно викликав у глядачів захоплення, бурхливі овації та оплески.

Звичайно, в цьому їм також допомагали творчі друзі, які завітали з пісенними подарунками до ювілярів: автентичний колектив «Берегиня» міського Будинку культури (керівником якого є один з перших учасників «Вечорниць» Лідія Поліщук),

дитячий ансамбль народних інструментів «Соловейко», лауреати всеукраїнських пісенних конкурсів чоловічий вокальний квартет «Срібна підкова» у складі Анатолія Берестецького, Василя Третяка, Юрія Чорноуса, Євгенія Лисенка (керівник Олександр Букарь), співачка Олеся Ткаченко, народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Шанс» міського Будинку культури (керівник Юрій Присяжний),

жіночий вокальний ансамбль Мар`янівського будинку культури, жіночий вокальний ансамбль «Червона калина» Кримківського сільського будинку культури (керівник Юрій Шевченко), директор міського Будинку культури Леся Осадчук.

На завершення свята слово надали художньому керівнику народного аматорського ансамблю українських народних інструментів «Вечорниці», Сергію Мельнику. Він висловив щирі слова вдячності за духовну і моральну підтримку своїм глядачам, шанувальникам і гостям свята, за матеріальну і фінансову підтримку міській владі об’єднаної територіальної громади, творчим друзям за допомогу і співпрацю.

Насамкінець «Вечорниці» виконали найсолодшу музичну родзинку святкового концерту – попурі «Улюблені хіти».
   За спонсорську підтримку в організації святкового заходу керівництво Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади та міського Будинку культури завдячують: приватним підприємцям - Кисленку С.С., Плохуті В.М., Доценку М.В., Пасєкі В.А., Плахотнюк С.М., керівникам - СТОВ «Маяк-Агро» Богачу М.П, ТОВ «Віва-Капітал» Логінову В.А..