Міські депутати обмежили час, за яким можна реалізовувати алкогольні напої в об’єктах торгівлі на території Шполянської ОТГ

24 жовтня пройшла 8 сесія Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади VIII скликання. Під час засідання міські депутати розглянули 15 питань, 8 з яких стосувались землі і прийняли порядок денний зі змінами.
  Традиційно перед затвердженням порядку денного чергової сесії, міський голова Сергій Кравченко цікавиться зауваженнями та пропозиціями депутатського корпусу. Цього разу народні обранці затверджували порядок денний із внесеними змінами, які пропонував як очільник громади так і депутати міської ради.

Так під час засідання голова комісії з питань регулювання власністю, житлово-комунального господарства, розвитку підприємництва, стабілізації та розвитку промислових підприємств міста, Дмитро Тищенко та голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, материнства та дитинства, освіти, культури, фізкультури та спорту, молодіжної політики, ЗМІ, Анатолій Осадчий запропонували доповнити запланований порядок денний і розглянути проект рішення, що стосувавсь порушення порядку, законодавства в галузі освіти та рішення Шполянської районної ради під час передачі установи та цілісного майнового комплексу міжшкільного навчально-виробничого комбінату із комунальної власності районної ради до міської об’єднаної територіальної громади і звернутись з цього приводу до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування району.
    Дану пропозицію підтримали всі депутати і одноголосно схвалили як доповнення, так і вищезазначений проект рішення.
   В ході роботи 8 сесії міської ради народні обранці прийняли важливе рішення про впорядкування роботи закладів торгівлі, кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг розташованих на території Шполянської міської об’єднаної територіальної громади.
   Як зазначив міський голова Сергій Кравченко, проблема з вживанням алкогольних напоїв у громаді залишається актуальною і може набути більш небезпечних для суспільства форм та проявів.
- Щоб попередити зростання алкоголізму серед населення міста та сіл громади в тому числі молоді та підлітків назріла нагальна необхідність нормативно врегулювати це питання, - зауважив Сергій Володимирович.
   За його словами заборона реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у капітальних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах буде діяти з 22 год. 30 хв. до 10 год. 00 хв. окрім ресторанів та барів класу: перший; вищий; люкс. А керівники торговельних об’єктів зобов’язані дотримуватися графіків та інформувати покупців про прийняте рішення.
  Під час засідання депутатський корпус одноголосно надав згоду на прийняття в комунальну власність Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади бюджетних установ – закладів позашкільної освіти та їх цілісних майнових комплексів Шполянської районної ради. Зокрема до переліку цілісних майнових комплексів позашкільних навчальних закладів, які згодом перейдуть на баланс громади ввійшли: Шполянський Будинок школярів, Шполянська районна станція юних натуралістів, Шполянська станція юних техніків, Шполянська дитячо-юнацька спортивна школа.
   За абсолютною більшістю голосів міські депутати також погодили прийняти в комунальну власність об’єднаної громади нежитлову будівлю кінотеатру «Космос» Шполянської районної ради.
    Варто відмітити, що під час засідання 8 сесії міської ради об’єднаної територіальної громади депутатський корпус схвалив важливі рішення щодо виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 року, внесення змін до штатного розпису та структури Шполянської міської ради, внесення змін до рішення міської ради від 14.09.2017 № 6-8/VIII «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників дошкільних навчальних закладів Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади», про затвердження Статуту Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади, про затвердження Правил благоустрою на території населених пунктів Шполянської міської ОТГ, про порядок проведення конкурсу на право оренди майна комунальної власності Щполянської ОТГ в новій редакції, про затвердження рішення виконавчого комітету міської ради, прийнятого в міжсесійний період, про внесення змін до ріщення міської ради «Про затвердження складу комісій виконкому», про спів фінансування проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.
   Восьма чергова сесія Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади пройшла коректно та продуктивно. Компромісна співпраця голови міської ради Сергія Кравченко та депутатського корпусу сприяла швидкому обговоренню проектів рішень і винесенню їх на голосування.