У музеї Бойової і Трудової слави колгоспу «Маяк» Шполянського міського будинку культури відремонтували підлогу

Цього року в Шполянському міському будинку культури систематично проводяться ремонтні роботи спрямовані на загальне відновлення будівлі. Віднедавна до списку відремонтованих приміщень додалась ще й музейна кімната Бойової і Трудової слави колгоспу «Маяк». За сприяння Шполянської міської ради та спонсорської допомоги ТОВ «Маяк-Агро» (директор Михайло Богач) в ній замінили непридатну підлогу.

Як розповідає директор Шполянського МБК Леся Осадчук, музей Бойової і Трудової слави колгоспу «Маяк» м. Шполи до будинку культури був перенесений у 2000 році. Протягом цих років лише в 2013-у провели невеликий косметичний ремонт.

- На той час, ймовірно, не знайшли коштів, аби капітально оновити музейну кімнату і підлога приміщення лишилась не відремонтованою, - зазначає директорка.Але працівники міського клубу завжди дбали над тим, щоб колекція трудових заслуг і надбань наших пращурів знаходились в приміщенні, яке приємно відвідувати. Та щоб повністю завершити ремонт музею, постійно не вистачало фінансів.

За словами Лесі Анатоліївни, проблема почала вирішуватись нещодавно, завдячуючи підтримці міської влади, депутатського корпусу та спонсорів, які переймаються культурною спадщиною міста. На початку тижня у музеї Бойової і Трудової слави колгоспу «Маяк» з’явилась нова долівка.
      На закупівлю матеріалів для заміни підлоги із бюджету міста виділили кошти в сумі понад п’ять тисяч гривень, за спонсорські кошти ТОВ «Маяк-Агро» (директор Михайло Богач) оплатили виконані роботи.

Нагадаємо, що музей Бойової і Трудової слави колгоспу «Маяк» був створений в 1976 році за ініціативи голови профспілкового комітету колгоспу ім. Жданова (таку назву попередньо носив колгосп «Маяк»), Олени Остапенко. Ідею на той час 18-річної жінки підтримав колишній учитель історії міської школи № 3, Павло Шорубалко, який допоміг зібрати експонати і створити музей. В 1991 році його оновили, а в 2000 році перенесли до Шполянського міського будинку культури.