28 жовтня Україна вшановує 73-ю річницю вигнання нацистських окупантів із України

З цієї нагоди у міському парку Слави міста Шполи відбулись урочистості.
   Вшанувати величний подвиг визволителів української землі, висловити найщиріші слова вдячності людям, які вибороли право на життя і свободу нашого народу, врятували від нацизму народи європейського континенту зійшлися представники влади міської об’єднаної громади, району, працівники закладів освіти, культури, медицини, представники інститутів громадянського суспільства та політичних партій, звичайні містяни.

Наше покоління повинно пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства.

Тому в знак пам’яті та поваги до героїв тих часів всі присутні схилили голови у хвилині мовчання, вклонились до підніжжя Обеліска Слави, поклали вінки та квіти.

Нагадаємо, що під час Другої світової війни звитяжна битва за Україну, тривала довгі 22 місяці і стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини і її союзників. Бойові шляхи фронтів від Дніпра до Ельби, від Києва до Відня, Праги та Берліну увійшли в історію іменуючись «Українськими». Але ціна перемоги була страшною. Під час усіх наступальних операцій на території України обірвалося життя трьох мільйонів воїнів.