Працівники Шполянської міської ради ОТГ взяли участь у семінарі стовно розробки Стратегії розвитку громади

Черкаський підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування» 27-28 липня офіційно оголосив про результати конкурсу з відбору ОТГ Черкаської області, яким буде надано допомогу в розробці стратегій розвитку та провів дводенний тренінг-семінар для 8 ОТГ.

Захід привернув увагу не лише представників ОТГ, але й Черкаської ОДА і масс-медіа. Участь представників влади зрозуміла – розвиток ОТГ є одним з пріоритетів діяльності обласної влади. Тому підведення результатів конкурсу відбулося за участі заступника голови ОДА, Ярослава Березаня, заступника директора Департаменту регіонального розвитку, Сергія Даниленка, директора Черкаського ВП ЦРМС, Сергія Слинька.

За підсумками конкурсу було визначено 7 об’єднаних територіальних громад, яким надано пріоритет в розробці стратегій: Шполянська, Єрківська, Мокрокалигірська, Набутівська, Ротмістрівська, Стеблівська, Тальнівська.
    До кінця року планується завершити роботи по формуванні стратегій для п'яти з них. Переможцям конкурсу було акцентовано увагу, що кінцевий результат залежить в першу чергу від їхньої активності. А також вказано на можливість для інших громад долучитися до процесу стратегування, якщо на певному етапі вони продемонструють більш високі результати, ніж переможці конкурсу.
    Далі розпочався дводенний тренінг, який проводили радники з питань регіонального розвитку Григорій Перерва та проектний менеджер зі стратегічного планування Агенції регіонального розвитку Черкаської області Любов Ропало.
    В тренінгу взяли участь представники від Шполянської міської ОТГ: заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Сергій Заєць, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму, Ірина Каландирець та керівник-спеціаліст центру надання первинної безоплатної правової допомоги, Дмитро Коваль.

Сам тренінг був присвячений питанням проведенню аналізу поточної ситуації в громаді та здійсненню SWOT-аналізу, як ключової умови розробки ефективного документу. Кожну ОТГ в ході тренінгу представляли не лише представники місцевої влади, але й громадські активісти, адже підготовка стратегії неможлива без спільної взаємодії між владою та населенням, яке і має представляти актив громади. Крім того, останні отримали предметне уявлення про те, що стратегічне планування зараз суттєво відрізняється від того, що було раніше, як з точки зору підходів до роботи так і в частині врахування думок і побажань мешканців громади.
    Тренери відмічають високий рівень готовності учасників та їхню зацікавленість в подальшій роботі. За підсумками занять для всіх громад, які прийняли участь в тренінгу сформоване «домашнє завдання», яке має допомогти представникам громади в подальшій роботі над стратегією. І хоча це поки тільки перший крок досить довгого шляху від обговорення до формування дієздатної стратегії, але він успішно зроблений. Черкаський підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування» хоче подякувати всіх учасників за плідну роботу та підтримку цієї діяльності.