У міській раді обговорили новий проект Статуту та Положення про старосту Шполянської міської ОТГ

Сьогодні у міській раді відбулось засідання робочої комісії з розробки Статуту та Положення про старосту Шполянської міської об’єднаної територіальної громади.
   У новостворених об’єднаних територіальних громадах, у яких відбулися перші вибори голів та депутатського корпусу, формується нова система управління в рамках децентралізації владних повноважень.


  Нові органи влади ОТГ обов’язково проходять процедуру узгодження та підписання юридичних документів, які готуються для реєстрації нової громади; затверджують Статут, Положення про старост та орган виконавчої влади, який відповідатиме за головні життєві процеси громади, його структурні підрозділи; розробляють схеми організації роботи відділів та інших виконавчих органів ОТГ. Також визначають розподіл обов’язків між головою і його заступниками.
    Саме над проектом розробки нового Статуту та Положення про старосту Шполянської міської ОТГ працювали сьогодні учасники складу  робочої групи.
За словами голови робочої комісії Сергія Зайця, проект Статуту учасники робочої групи розробляли спираючись на практичний посібник з питань організації роботи органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, розроблений в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ, який впроваджується Асоціацією міст України.
- Всі учасники тимчасової робочої комісії вносили свої пропозиції до того чи іншого пункту проекту Статуту, а потому разом їх обговорювали, - зазначає Сергій Заєць. – Завтра відбудеться наступна нарада робочої комісії, де ми продовжимо обговорення Положення про старосту Шполянської міської ОТГ.