У Шполянській міській раді пройшла друга позачергова сесія VIII скликання

7 червня у Шполі відбулася друга позачергова сесія міської ради VIII скликання, на порядок денний якої було винесено понад 20 питань.
У засіданні взяли участь 20 депутатів міської ради від двох політичних сил, ВО «Черкащани» та БПП «Солідарність», керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування та представники ЗМІ.
Серед запрошених, на другій позачерговій сесії VIII скликання були присутні - керівник Шполянського РайСТ, Наталія Онищук та головний бухгалтер районного відділу освіти, Ольга Микишевська.

   Депутати прийняли позитивні рішення по всіх важливих питаннях винесених на порядок денний, зокрема й тих, які стосуються внесення змін до міського Бюджету на 2017 рік та внесення змін до Бюджету села Кримки на 2017 рік.
  Схвалили зміни до штатного розпису та структури Шполянської міської ради та затвердили низку проектів регуляторних актів. Зокрема, «Про встановлення єдиного податку (спрощеної системи оподаткування) та ставок єдиного податку на території м. Шпола та с. Кримки на 2018 рік», «Про встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки) на території м. Шпола та с. Кримки на 2018 рік», «Про встановлення податку на майно ( в частині плати за землю) на території м. Шпола та с. Кримки на 2018 рік», «Про встановлення податку на майно (в частині транспортного податку) на території м.Шпола та с. Кримки на 2018 рік». Також народні обранці розглянули та прийняли позитивні рішення по 15 земельних питаннях.
    Голова Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко під час засідання другої сесії міської ради приділив значну увагу саме розгляду питань, котрі стосуються бюджетів міста та села Кримки на 2017 рік.


    Сергій Володимирович роз’яснив, що у зв’язку із об’єднанням Шполянської міської територіальної громади до якої ввійшло село Кримки, розпочався процес реорганізації всіх структур обох місцевих рад. Таким чином, допоки бюджети міста і села не об’єдналися, питання щодо внесення змін до Бюджету на 2017 рік будуть розглядатись окремо по міському Бюджету та окремо по Бюджету села Кримки.
     Очільник міської громади підняв перед депутатами питання, яке хвилює усіх директорів шкіл міста – це харчування дітей у літніх пришкільних таборах.
На фінансування дитячих сніданків та обідів із бюджету міста виділили понад 82 тис. грн..
    - Я пропоную депутатам, схвалити дану пропозицію і внести зміни до Бюджету на 2017 рік. Таким чином ми зможемо профінансувати і повністю закрити питання щодо оплати харчування учнів чотирьох шкіл міста під час відпочинку у літніх таборах, - зауважив Сергій Кравченко.
    За ініціативи членів комісії з питань планування бюджету та фінансів на позачергове засідання другої сесії VIII скликання були запрошені керівник районного споживчого товариства Наталія Онищук та начальник районного відділу освіти Павло Вербівський. Проте за поважних причин, натомість Павла Вербівського на засідання другої сесії з’явилась головний бухгалтер районного відділу освіти Ольга Микишевська.
    Під час обговорення проблеми харчування дітей у школах, народні обранці мали можливість задати питання запрошеним особам та отримати на них вичерпні відповіді.


   Так, голова комісії з питань планування бюджету та фінансів, Ігор Мусюра (він же є і депутатом міської ради VIII скликання від ВО «Черкащани»), вирішив поцікавитись у директора РАйСТ Наталії Онищук - чи не повторюється в цьому році проблема, яка в 2016-му зтурбувала всіх шполян.
   На сторінках місцевих ЗМІ писали, що нібито через не виділені кошти із міського бюджету районний відділ освіти не може профінансувати Шполянське споживче товариство, яке харчує шполянських школярів, а основний тягар забезпечення продуктами харчування дітей ляже на плечі батьків.
  - Звичайно така інформація ставила негативний відбиток на авторитеті міської ради та депутатського корпусу, адже депутати завжди схвалювали позитивні рішення, які стосувались виділення коштів із бюджету міста на харчування школярів міських шкіл, - зазначив Ігор Мусюра.
    Озвучену думку Ігоря Мусюри підтримали більшість народних обранців присутніх на засіданні.


Наталія Онищук пояснила, що минулорічні непорозуміння з даного питання нині врегульовані, а подібна ситуація цього року більше не повторювалась.
   Як повідомив директор міської школи № 2-ліцей, міський депутат Іван Каракаш, що цього літа вихованці трьох пришкільних таборів школи-ліцею, в яких налічується 185 учнів повністю забезпечені якісним і повноцінним харчуванням.
- Дітлахи лишаються задоволеними від запропонованих їм обідів та сніданків, які вони щодня споживають, - підтвердив Іван Каракаш.

    На другій сесії міської ради VIII скликання, міський голова Сергій Кравченко оголосив присутнім й прораховані суми коштів, які будуть спрямовані на першочергові заходи із підтримки благоустрою та соціальної сфери міської громади та звернувся з проханням до депутатів підтримати пропозицію і виділити кошти на вищевказані потреби.
    Зокрема, 200 тис. грн. - на капітальний ремонт дитячих туалетних кімнат у міському ДНЗ №1 «Ялинка», 150 тис. грн. - на продовження капітального ремонту тротуарної доріжки по вулиці Таранця (від приміщення міської стоматологічної поліклініки до будівлі районного РАКСу) шляхом укладання бруківки, близько півмільйона гривень - на капітальний ремонт доріг, в тому числі й однієї з найбільш занедбанних вулиць міста – Терешківської, та 150 тис. грн. на ямковий ремонт. Також, 100 тис. грн. – на освітлення та заміну непридатних ліхтарів міських вулиць, та 64 тис. грн. - на перевезення у міському транспорті представників пільгових категорій громадян.
   Проаналізувавши основні напрямки діяльності куди будуть спрямовані кошти, народні обранці одноголосно схвалили рішення про внесення змін до Бюджету міста на 2017 рік.
    Цього дня депутатський корпус міської об’єднаної громади одноголосно підтримав й рішення щодо внесення змін до Бюджету села Кримки на 2017 рік.
Зокрема кошти виділили на освітлення трьох кримківських вулиць у сумі 124 тис. грн., 12 тис. грн. – на капітальний ремонт пішохідної доріжки по вул. Ковалівка (поблизу дитячого садочка) та 63 тис. грн. – на вкладання тротуарної плитки біля адмінбудівлі, в якій знаходиться ФАП, відділення зв’язку та кімнати, де працюють гуртки творчої самодіяльності,
     Крім того, депутати на засіданні другої сесії підтримали проект рішення щодо змін до штатного розпису та структури Шполянської міської ради, затвердили ряд проектів регуляторних актів та одноголосно схвалили 15 земельних питань.